Ověření praktických dovedností

motorák

Ověření praktických dovedností – jak to tedy je?

Ráda píšu články, ve kterých mohu poskytnout zájemcům o umění řídit loď co nejvíce informací. Také si myslím, že naše stránky DÁMA ZA KORMIDLEMKAPITÁNEM V PODĚBRADECH jsou informacemi nabité. No, zkuste si trochu zaklikat! Uvidíte.

Proto mě dost překvapuje, kolik zájemců si objednává pouze základní kurz – teoretický. Kdo včas zavolal a zeptal se, tomu jsem zopakovala, jak to je, a koupil správně i s praxí.

Průkazu vůdce malého plavidla se lidově říká řidičák na loď. Myslím, že je to přirovnání trefné.

Vždyť jeho získání je dost podobné, jako získání řidičáku na auto. Také na vodě jsou podobné značky jako pro silniční dopravu, jezdí (pluje) se vpravo, nesmí se pod vlivem a mohla bych pokračovat.

Také s lodí musíte umět odbočovat, parkovat, couvat a nesrazit se.

Proto ta praxe.

Zkuste jít na dopravní inspektorát a chtějte řidičák bez jízd, bez praktické zkoušky před komisařem a bez potvrzení PROSPĚL! Ani náhodou! Leda tak na mopeda!

K testům na Státní plavení správě ale také potřebujete „jízdy“! Bez nich – bez ověření praktických dovedností – dostanete papíry na člun s omezením výkonu do 20 kW, tedy na takového „mopeda“.

Předpokládám ale, že valná většina z vás si chce pořídit loď pořádnou, žádnou loudu, nebo si chcete užívat skútr, proto potřebujete řidičák komplet.

 

powerboat-739844_960_720

 

Takže ještě jednou:

Pro získání průkazu vůdce malého plavidla neboli řidičáku na loď, takového, s kterým můžete řídit loď bez omezení výkonu motoru, potřebujete ověření praktických dovedností.

Jak k takovému ověření přijít?

Vydává se v rámci kurzu vůdce malého plavidla. Většinou jeden den probíhá teorie, druhý den pak praxe na vodě. Pro začátečníky a méně zkušené je určen ještě praktický výcvik pod vedením zkušeného instruktora. Prostě někdo, kdo to hodně dobře umí, vás to naučí také. Tento výcvik je na rozdíl od autoškoly volitelný.

Možná vás napadne, proč je tedy ta praxe v ceníku zvlášť, když je nezbytná. Proč se neprodává jako komplet s teorií? Má to svou logiku. Protože budoucí majitel průkazu sice nevybírá, zda praxi ano nebo ne, ale zda s výcvikem nebo bez. Konečně, někomu možná bude stačit vedení nikoliv malého plavidla, ale plavidla opravdu malinkého.

 

boat-1608762_640

 

Mám pro vás dobrou zprávu:

Pokud už máte koupený kurz pouze teoretický, lze praktický dokoupit kdykoliv. A také rychle zarezervovat termín.

Proto se podívejte ještě jednou sem: http://damazakormidlem.cz/prodejni-stranka-kurzy/ a zvažte, co s tím uděláte. Nebo zavolejte 603541378 a popovídáme si.

Jana

Damazakormidlem.cz

Kapitánem v Poděbradech

 

 

 

 

Přehled oprávnění vůdce malého plavidla

Pomůže vám s výběrem toho nejvhodnějšího kurzu právě pro vás.