Na jaře, nebo v létě? Aneb chci si to užít

Chci si to užít, nechám to až na léto.

Slyšela jsem několikrát. Vůbec se nedivím, já bych si také chtěla užít kurz v plném slunci, nalehko oblečená, kolem vody spousta zeleně. Je to fakt pěkné.

Ale má to své dost zásadní ale! Na kurz navazují zkoušky na Státní plavební správě a na termíny jsou dlouhé čekací doby. Několik měsíců. Už asi nemusím pokračovat.

Přesto trochu porovnám rozdíl mezi jarními a letními termíny.

Březen:

Málo účastníků v učebně, vládne pohoda, zajdeme si na kafe. Na lodi je chladno, přesto může být krásně. Je potřeba se obléknout dle mých instrukcí, dámám půjčuji deky. A také jednomu pánovi, který se neoblékl podle mých instrukcí, a pak se klepal jak drahý pes. Výhled z lodi není tak svěží, zeleň teprve vyráží. Zázemí v jarních kurzech bude v Labské marině, v teple a příjemném prostředí.

Papíry na loď, a teď to přide! dostanete už v květnu nebo červnu a můžete si je užívat celé léto.

Červen:

Nacpaná učebna, nemusí se dostat na každého. Navíc aktivní lidé zjistí, že červen už nedají, protože mají nabitý diář spoustou jiných akcí, a omluví se. Další termín volí až na podzim. Co se týče plavby, je to prostě happy, nevadí, že v té rychlosti také pěkně funí.

A nyní rozdíl nejpodstatnější: ke zkouškám se dostanete na podzim a svoje papíry si užijete až příští rok.

Teď už je na vás, zda si chcete užít počasí na kurzu nebo vlastní papíry.

Také chci připomenout, že pokud si účastníci zajistí ubytování v Poděbradech, můžeme si společně zajít na večeři a posedět.

Těšíme se s panem kapitánem na vás.

Jana

Kontakty:

Tel.: 602 541 378

e-mail:
kurzy-vmp@plavbyprukazylode.cz

Přehled oprávnění vůdce malého plavidla

Pomůže vám s výběrem toho nejvhodnějšího kurzu právě pro vás.